ProAlt: Šance na uplatnění na trhu práce se s veřejnou službou nezvýšila

There are no comments

Český rozhlas, 27. 11. 2012

Přestože Ústavní soud ve svém dnešním verdiktu vyhověl stížnostem opozice i v dalších věcech, nejdiskutovanějším bodem se stala veřejná služba pro nezaměstnané. Soud konstatoval, že úřad práce nemůže vyřadit z evidence člověka, který odmítne vykonávat veřejně prospěšné práce, je to totiž v rozporu se zákazem nucené práce i některými základními právy.

Podle Rychetského není velký rozdíl mezi veřejnou službou a trestem obecně prospěšných prací. Nezaměstnaný je dokonce oproti odsouzeným znevýhodněn, protože za veřejnou službu nedostane zaplaceno vůbec nic.

„Soud dnes konstatoval, že veřejná služba je nucenou prací, že není jenom na hraně. A podle nás navíc jde o opatření, které vůbec žádným způsobem neřeší nezaměstnanost a není ani nástrojem k nějakému zlepšení podmínek nezaměstnaných na trhu práce,“ konstatovala Linda Sokačová z iniciativy ProAlt.

Právě iniciativa ProAlt byla totiž od počátku proti povinnosti veřejné služby.

Více zde: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/proalt-sance-na-uplatneni-na-trhu-prace-se-s-verejnou-sluzbou-nezvysila–1142673

Zde též audito: „Linda Sokačová z iniciativy ProAlt a předseda Svazu měst a obcí a primátor Kladna Dan Jiránek mluví o rozhodnutí Ústavního soudu v Ozvěnách dne na Radiožurnálu“

Tags: 

Readers Comments (0)