DemoFest 2013: Svět, ve kterém chceme žít – 27. dubna v Praze

2 komentáře

Vláda Petra Nečase je politicky mrtvá. Ministři padají jako kuželky, jejich náměstci jsou vyšetřováni pro podezření z mnohamilionových krádeží veřejných peněz. Umírá penzijní reforma, které zatím uvěřilo pouze 20 000 lidí. Pohřbíváme projekt sKaret, kterým již nevěří ani premiér. Vládě ODS, TOP09 a nikým nevolených LIDEM věří už jen skalní fanoušci – plných 10 – 15%. Máme nejméně legitimní vládu v dějinách České republiky. Protestní hnutí, které na nesrovnalosti v „reformách“ a nedůvěryhodnost vládních politiků upozorňovalo od začátku, dostalo plně zapravdu.

Jenže mít pravdu a mít moc jsou dvě různé věci. Po současné vládě bude třeba uklidit nepořádek. O koště se přihlásíme 27. dubna protestní demonstrací DemoFest. Půjde nejen o demonstraci protestu, ale také o festival alternativ vůči politice dnešní vlády.

Už nepůjdeme protestovat jenom proti něčemu, ale také za něco. Za svět, ve kterém chceme žít.

Program DemoFestu 2013:

10 – 13h infostánky, debaty, hydepark

13 – 14h hudba

14 – 15h projevy

15 – 17h pochod k Úřadu vlády a jeho exekuční zabavení

Spolupracující organizace:

Alternativa 50+

Arnika

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství

Divadelní stánek

Ekumenická akademie Praha

Hnutí duha

Hnutí za přímou demokracii

Iniciativa ProAlt

Iuridicum Remedium

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR

Mladí sociální demokraté

Mladí zelení

Multikulturní centrum Praha

Ne základnám

Odborový svaz STAVBA

Sdružení nájemníků ČR

Plakát ke stažení je zde ve formátu jpg a zde ve formátu pdf.

Tags:  ,

Readers Comments (2)
 1. Bc. Patrik Beshir napsal:

  V KLÍČOVÉ STUDII, KTERÁ OSPRAVEDLŇUJE ŠKRTY, BYLA CHYBA. NAŠEL JI STUDENT

  *(Celý článek ZDE: http://www.novinky.cz/ekonomika/299732-v-klicove-studii-ktera-ospravedlnuje-skrty-byla-chyba-nasel-ji-student.html .)

  V KLÍČOVÉ EKONOMICKÉ STUDII, KTERÁ ČASTO SLOUŽÍ K OSPRAVEDLNĚNÍ ROZPOČTOVÝCH ŠKRTŮ, NALEZL AMERICKÝ STUDENT THOMAS HERNDON CHYBU. AUTORY STUDIE, PODLE NÍŽ DRAMATICKY ZPOMALÍ EKONOMIKA ZEMĚ, KDYŽ PODÍL JEJÍHO DLUHU NA HDP VZROSTE NAD 90 PROCENT, JSOU PROMINENTNÍ PROFESOŘI Z HARVARDOVY UNIVERZITY CARMEN REINHARTOVÁ A KEN ROGOFF. INFORMOVALA O TOM BRITSKÁ BBC.

  AUTOŘI STUDIE, JIŽ NA PODPORU ÚSPORNÝCH OPATŘENÍ CITOVAL TŘEBA EUROKOMISAŘ OLIE REHN ČI REPUBLIKÁNŠTÍ POLITICI V USA, PODLE STUDENTA PŘI SVÝCH VÝPOČTECH UČINILI ZÁSADNÍ CHYBU.

  OSMADVACETILETÝ STUDENT MASSACHUSETTSKÉ UNIVERZITY CHYBU ZJISTIL, KDYŽ PRACOVAL NA ŠKOLNÍM ZADÁNÍ, KTERÝM BYLO ZOPAKOVAT VÝSLEDKY NĚJAKÉ EKONOMICKÉ STUDIE. Vybral si právě práci Růst v éře dluhu od Reinhartové a Rogoffa z roku 2010, která vzbudila velkou pozornost. Studie pro některé politiky představovala vítaný příspěvek do debaty, zda v čase krize zvyšovat veřejný dluh v naději, že to povzbudí ekonomiku, anebo omezit rozpočtové výdaje a zvýšit daně, aby se dluh dostal pod kontrolu. …

  … STUDENT NATO ZJISTIL, ŽE HARVARDŠTÍ PROFESOŘI DO KLÍČOVÉHO VÝPOČTU PRŮMĚRNÉHO RŮSTU V ZEMÍCH S VYSOKÝM ZADLUŽENÍM V TABULCE NEZAHRNULI NĚKTERÉ ŘÁDKY, A POČÍTALI TAK JENOM S 15 MÍSTO 20 ZEMĚMI. A SPOLU SE SVÝMI PROFESORY NAŠEL I DALŠÍ CHYBY, KTERÉ MĚLY ZÁVAŽNÉ DOPADY NA ZÁVĚRY SLAVNÉ STUDIE. U NĚKTERÝCH ZKOUMANÝCH ZEMÍ NĚKTERÁ DATA ZCELA CHYBĚLA.

  ZVLÁŠTNÍ BYL PRÝ I ZPŮSOB, JAK ROGOFF S REINHARTOVOU POČÍTALI PRŮMĚRY. „V PŘÍPADĚ NOVÉHO ZÉLANDU JE ROKU 1951, KDY TAMNÍ EKONOMIKA KLESLA O OSM PROCENT, PŘIKLÁDÁNA STEJNÁ VÁHA JAKO TÉMĚŘ 20 LETŮM S VYSOKÝM VEŘEJNÝM DLUHEM U BRITÁNIE, KDY TAMNÍ EKONOMIKA V PRŮMĚRU ROSTLA O 2,5 PROCENTA,“ UVEDL ASH.

  … REINHARTOVÁ A ROGOFF NA PŘÍPAD REAGOVALI SPOLEČNÝM PROHLÁŠENÍM, VE KTERÉM HERNDONOVI A JEHO KOLEGŮM PODĚKOVALI ZA ODHALENÍ CHYB. „JE ALARMUJÍCÍ, ŽE SE TAKOVÁ CHYBA PŘES VEŠKEROU SNAHU O PEČLIVOST DOSTALA DO NAŠÍ STUDIE. BUDEME NYNÍ VÝRAZNĚ OSTRAŽITĚJŠÍ, ABYCHOM TAKOVÝM CHYBÁM PŘEDEŠLI. MÁME NICMÉNĚ ZA TO, ŽE TATO POLITOVÁNÍHODNÁ CHYBA NIJAK VÝZNAMNĚ NEMĚNÍ HLAVNÍ SDĚLENÍ STUDIE,“ UVEDLI.

  PŘISPĚVATELKA AMERICKÝCH INTERNETOVÝCH PERIODIK NEWSWEEK A THE DAILY BEAST MEGAN MCARDLOVÁ K TOMU PODOTKLA, ŽE VZTAH MEZI ZPOMALENÍM EKONOMIKY A VYSOKÝMI ÚROVNĚMI ZADLUŽENÍ POTVRZUJÍ I DALŠÍ STUDIE. „A MÁME TAKÉ VELMI NÁZORNÝ PŘÍKLAD V ŘECKU,“ UVEDLA.

  HERNDON SI NAOPAK MYSLÍ, ŽE ÚSPORNÁ POLITIKA JE KONTRAPRODUKTIVNÍ. NYNÍ HO ALE NEJVÍCE TĚŠÍ, ŽE SVÝM VÝZKUMEM VZBUDIL TAKOVÝ OHLAS. „POKLÁDÁM ZA VELKOU ČEST, ŽE JSEM TAKTO PŘISPĚL DO DISKUSE O HOSPODÁŘSKÉ POLITICE,“ UVEDL.

  Novinky, ČTK

 2. Bc. Patrik Beshir napsal:

  „FISTULA DULCE CANIT, VOLUCREM CUM DECIPIT AUCEPS“
  [„PÍŠŤALA SLADCE ZPÍVÁ, KDYŽ PTÁČNÍK CHYTÁ PTÁKA.“]

  … popřípadě u nás o něco známěji:

  „KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ, PĚKNĚ MU ZPÍVAJÍ.“ (a to si ještě za to „PĚKNÉ ZPÍVÁNÍ“ [rozuměj náklady na PROPAGAČNÍ KAMPAŇ] každý trochu připlatí z vlastního)

  16.04.2013:

  … AČKOLIV PENZIJNÍ FONDY PŘEDPOVÍDALY, ŽE DO SYSTÉMU ZA PŮL ROKU VSTOUPÍ AŽ PŮL MILIONU LIDÍ, ZATÍM SE PŘIHLÁSILO JEN PŘES 20 TISÍC ZÁJEMCŮ. MALÝ ZÁJEM O VLÁDNÍ PENZIJNÍ REFORMU SE NYNÍ SNAŽÍ VZKŘÍSIT PREMIÉR PETR NEČAS. Sám chce vstoupit do druhého důchodového pilíře do konce května.

  „ROZJÍŽDÍME KAMPAŇ AŽ TEĎ PROTO, ŽE PODLE VYPRACOVANÉ STUDIE SE SPOUSTA LIDÍ ROZHODUJE AŽ NA POSLEDNÍ CHVÍLI, TAKŽE BY BYLO ZBYTEČNÉ VYNAKLÁDAT PENÍZE DŘÍVE,“ ŘEKL NA SPECIÁLNÍ TISKOVÉ KONFERENCI VĚNOVANÉ REFORMĚ PENZÍ NEČAS.

  STÁT DO KAMPANĚ INVESTUJE PODLE NĚJ ZHRUBA 20 MILIONŮ KORUN. Vysvětlovat, v čem je reforma penzí potřebná, bude v tisku, televizi a na internetu. …

  *(Celý článek ZDE: http://ekonomika.idnes.cz/zajem-o-duchodove-sporeni-je-maly-kampan-zachranuje-premier-necas-p9c-/ekonomika.aspx?c=A130416_122952_ekonomika_spi .)

  +

  21.03.2013:

  KYPERŠTÍ POLITICI SE DOHODLI NA VYTVOŘENÍ ZÁCHRANNÉHO FONDU

  … Kypr nyní pracuje na novém plánu. TEN BY PODLE AGENTURY DPA MOHL ZAHRNOVAT VYUŽITÍ PENĚZ PENZIJNÍCH FONDŮ, církve i dalších organizací. Podle médií zahrnuje rovněž zdanění vkladů, ale až od hranice 100.000 eur (2,6 milionu Kč). …

  … a pro historické srovnání:

  06.09.2007:

  … VLÁDA SI NAJALA PR AGENTURU, ABY JÍ POMOHLA S KAMPANÍ KOLEM AMERICKÉHO RADARU V BRDECH. TOU AGENTUROU JE SPOLEČNOST AMI COMMUNICATIONS A VE STUDIU TEĎ VÍTÁM SPOLUZAKLADATELE A SPOLUMAJITELE TÉTO SPOLEČNOSTI MILANA HEJLA. PŘEJI DOBRÝ DEN. …

  *(Celý článek ZDE: http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/publ_izurnal/_zprava/informacni-kampan-o-americkem-radaru-v-brdech–377932 .)

  10.03.2008:

  … SYMBOLICKÉ SLOŽENKY NA 882 TISÍC KORUN ROZDÁVALI DNES MINISTRŮM PŘED SÍDLEM VLÁDY ODPŮRCI PLÁNOVANÉHO RADARU V BRDECH. ČÁSTKA ODPOVÍDÁ PODÍLU KAŽDÉHO MINISTRA NA SUMĚ 15 MILIONŮ, KTERÉ VLÁDA NA KAMPAŇ O RADARU VYČLENILA. Protesty tento týden doplní zvláštní tramvaj i pochod k ambasádě USA. …

  *(Celý článek ZDE: http://zpravy.idnes.cz/zaplatte-kampan-ze-sveho-vyzvali-odpurci-radaru-vladu-pp8-/domaci.aspx?c=A080310_123704_domaci_jw .)

  29.09.2010:

  … BRDSKÉ OBCE POŽADUJÍ 1,25 MILIARDY KORUN, KTERÉ PRO NĚ UŽ V ROCE 2007 SCHVÁLILA VLÁDA PREMIÉRA MIRKA TOPOLÁNKA. OBCE TEHDY ZÍSKALY DOTACE NA PROJEKTY, KTERÉ MĚLY BÝT REALIZOVÁNY V SOUVISLOSTI S PLÁNOVANÝM UMÍSTĚNÍM RADARU AMERICKÉ PROTIRAKETOVÉ OBRANY V JEJICH BLÍZKOSTI. TEĎ JE MOŽNÁ BUDOU MUSET VRÁTIT. …

  *(Celý článek ZDE: http://plzen.idnes.cz/brdske-obce-chteji-vice-nez-miliardu-za-radar-byvala-vlada-jim-to-slibila-1ny-/plzen-zpravy.aspx?c=A100929_175202_plzen-zpravy_sfo .)

  + další informace k tématu („RADARU V BRDECH“) ZDE: http://cs.wikipedia.org/wiki/Radar_v_Brdech .