Podepište základní prohlášení

35 komentářů

Tags: 

Readers Comments (35)
 1. cepun123 napsal:

  Státy v podobě, jakou znalo 20. století neexistují, státní úředníci jsou úředníky nadnárodních finančních a ekonomických systémů, globalizace je novodobé otroctví,a ať to vnímáme či ne jsme novodobými otroky se vším, co otrokářství ve své podstatě bylo a je.
  Vraťme se ke kořenům lidství a strhněme okovy, jiná cesta ke svobodě není. Osvobozujme se zdola, shora svoboda nikdy nepřijde.

 2. Haluzak napsal:

  Mno jono sem zvědav cose ztoho vyklube za zrůdu, každopádně nic dobrého, ale bude to pohled vidět ty ksichty jak se šklebí při tom jak zišťují že úspory, jistoty, základy, hodnoty, bezpečí, pohodlí, všechno ze dne na den ztrácí cenu, smysl, hodně zvás se zblázní, a blázni, podivínové, psychopati, vidláci, atd. budou na koňu akcie, počítače, turiamua, podnikáni a konečně zavládnou práva !! Která všichni budeme chápat, budou jednoduchá jasná, ta hrstka co přežije pochopí proč je život darem, a co je život .. jelikož nebudou zatíženi hromadami moderna , a starosti povinnosti s nesmyslů které nás bezpovšimnutí připravují oživot… no už ať je totu

 3. Lucie napsal:

  Hlavní problém spočívá v tom, že jsme se coby občané odvrátili od základních hodnot, které ať chceme nebo nechceme nám vštípila židovsko-křesťanská tradice. Aby tento stát mohl fungovat, musí se nejdříve navrátit k tomu, co je mu přirozené. Dle mého názoru to není ani hra na kapitalismus, protože tu už jsme dávno prohráli, ale už vůbec ne hra na intelektuální levici. Jde o naprosto totožný postup, jen na druhou stranu. Ponořme se nyní sami do sebe a snažme se zjistit, co je nám opravdu přirozené. Zatím to vypadá, že nejjednodušší pro nás je se opičit, kopírovat a shlížet se ve falešných vzorech. Dokud nebudeme sami sebou, nebude stát fungovat nikdy.

 4. Karel Š napsal:

  Souhlasím, že současná vláda není optimální. Ovšem svůj protest směrujete špatným směrem. Současná krize není zaviněna deregulací trhu, u jejího počátku stojí americké státní záruky za hypotéky a politika centrální banky FED (působící inflačně a tedy nutící bezhlavě investovat). Fakt, že máme nižší sociální výdaje než krachující státy EU, je výhoda, ne nevýhoda. Liberální reformy nejsou v zájmu nejbohatších – v jejich zájmu je konzervace současného stavu, který omezuje jejich potencionální konkurenci tím, že jí bere značnou část peněz formou daní. Multimilionář své peníze před státem vždy schová, horší to má běžný občan. Naopak v jeho zájmu je snížit úroveň přerozdělování, což znamená ponechat mu v peněžence větší část hotovosti – s našetřenými penězi na účtě se pak lépe vzdoruje i onomu „vykořisťování“ ze strany zaměstnavatele, protože mu kdykoli můžete říct „zas natolik tvoje peníze nepotřebuji, jdu jinam…“

 5. karel napsal:

  Nečasova vláda arogantně přenáší tíhu špatného hospodaření na hlavy řadových občanů, kteří se nemohou bránit. Přitom každý z nás na přímých i nepřímých daních Kalouskovi odevzdá více než polovinu z toho, co za celý rok vydělá.Vláda, – i ty předešlé beztrestně nechaly uzavírat pro stát nevýhodné smlouvy, které pro jistotu byly formulovýny tak, aby je bez sankcí nebylo možné vypovědět. Prázdnou a vykradenou státní pokladnu chce Kalousek plnit tím, že bude více obracet kapsy občanů. Jestli je ekonom, tak by musel vědět, že nejdříve je třeba ucpat ty DÍRY ve státní pokladně, kterými dodnes štědře a v neztenčené míře peníze vytékají do pochybných státních zakázek. Právní hodnoty jsou v naší zemi zdevastovány tak, že ani zloděj nemusí nic vracet. Nemluvím o zlodějích, které potkáte na ulici. V USA každý občan, který investuje, nebo si koupí dražší věc, tak automaticky dokládá finančnímu úřadu, že peníze, za které kupuje byly zdaněny – v podstatě musí doložit původ peněz. V opačném případě jsou mu tyto peníze zdaněny dodatečně. Proč Kalousek nehledá i tímto směrem? Toto je rovný zákon, který platí stejně pro chudého i bohatého. Rád bych zmínil Kalouskovu povodňovou stokorunu – stovka od prodavačky, která si měsíčně vydělá 8500 Kč má jinou hodnotu než stovka od jednatele společnosti. Spravedlivé by bylo např.odvádět jedno procento z příjmu.Každý by přispěl přiměřeně svým možnostem. Toto je asi dost neohrabaný příklad toho, jak Kalouskovy akce jsou tvrdé na nízkopříjmové občany, a jak neškodné a bezbolestné jsou vůči těm, co mají příjmy silně nadprůměrné.

 6. eva napsal:

  nespravedlnost v této zemi nemá obdoby
  „spravedlnost“ je v rukách bohatých
  o tom se už každý musel přesvědčit
  tak nač se s nimi dále obírat

 7. Dagmar napsal:

  Svrhnout vládu je jen první nutný krok, ale co dál? Vláda a parlament jsou tvořeny stranami a strany jsou voleny podle toho, kdo má lepší volební kampaň, není to o tom kdo je lepší, ale kdo má lepší reklamu. Tuto reklamu platí „sponzoři“, kteří své investované peníze samozřejmě chtějí zpět i se ziskem. Každá strana musí poslouchat toho, na čí výplatní pásce se nachází. Pokud padne jen vláda a parlament, zaplatí mocní reklamu někomu jinému a vše se bude opakovat. Pro ty, kdo mají peníze, aby toto vše investovali, je nejdůležitější, když si každá vláda půjčí co nejvíce od soukromé centrální banky nebo od soukromé banky s názvem Mezinárodní měnový fond a tím je ji zavázaná a musí vyšlapovat podle pokynů. Pokud se tohle nezmění, můžeme měnit vlády jako ponožky a pořád to bude stejné.

  • Miroslav Turek napsal:

   Proto jedním z prvních požadavků by měla být změna volebního sytému a zákaz financování politických stran ze soukromého sektoru.Každy kdo dostane finance je vydíratelný.

 8. Anna Fichtnerová napsal:

  Nám naše „milovaná“ vláda z kapes tahá,aby si mohla do svých kapes přidat!

 9. Jaromír Frcal napsal:

  Nesouhlasit je projev opravdu, ale opravdu velké mentální zaostalosti.

 10. zdenek krebs napsal:

  Dobrý den, chtěl bych vzít zpět svůj podpis z vaší iniciativy. Děkuji Zdeněk Krebs

 11. Kubicová napsal:

  Člověk potřebuje k důstojnému životu rodiny nutně poctivou práci. A kolik těch míst je?

  Tím, jak od r. 1989 rozhodují, připravují naše rodiny o život!

  Vždyť od počátků světa je všechno
  o dodržování Božích zákonů.

  Připojuji se k petici.

 12. Sýkorová Dorijana napsal:

  Už je opravdu načase opět zazvonit klíčema znovu a to o dost hlasitěji.Vláda by si měla uvědomit ,kdo jí volil a z čích mozolů je živa.Celých dvacet let přihlížíme na to jak se rozkrádají naše finance,zadávají neprůhledné zakázky,bují korupce a zároveň je stále občanům v TV sdělováno jak si sáhneme opět hlouběji do kapes za chyby našich zákonodárců.V těch kapsách už ale toho moc nezbylo.Je zajímavé,že netrestáte vyníky mezi sebou,ale opět obyčejný lid,který poctivě pracuje a stále sahá do svých kapes a platí za vaše blahobyty a neschopnost.Porušujete tím všechny sliby,které jste dali voličům a přímo se jim vysmíváte a dokonce porušujete zákony a ústavu tété země,o které si asi mylně myslíte,že je pouze vaše a že si zde můžete dělat co chcete.Velkou chybou je i vaše imunita a nedostižnost nést za vaše karamboly zodpovědnost.Obyčejný člověk,který ukradne např v amoobsluze čokoládu a je chycen,je vláčen všude možně,ale vy kradete miliardy a ještě se tím chlubíte.Z jedné funkce se sesadíte a do druhé jste záhy zařazeny s ještě lepšími platy.Rozdáváte si milionové odměny a nikdo neví za co.Když jste v 89 roce slibovali jak dobře se budume mít,tak jste dokonce chtěli jezdit do práce tramvajemi,či na kolech.Ani jedno se nepodařilo.Máte luxusní auta ,luxusní byty,které neplatíte.Majetek co nakradete převádíte na příbuzné a ještě si tento tah schválíte.Vlastníte firmy,jste v různých dozorčích radách,protože peněz máte málo.Při vašich veřejných schůzích v poslanecké sněmovně chrápete,telefonujete,nebo si čtete noviny a pak schvalujete,(když vás soused náhodou,který nespí probudí)ani nebvíte co.Sprostě se napadáte,padají facky avaše arogance už nezná mezí.A na toto vše se musí prostý občan dívat a stydět se za takovou vládnoucí garnituru.Když neuspějete v jedné straně ,tak přejdete do druhé a myslíte si jak to nikdo ani nevidí.Jste velká parta podvodníků a korupce je pro vás denní chleba.Nevěřím,že to tak zůstane a myslím,že lid opět vyjde do ulic a pak běda vám.Měli by jste se zodpovídat za nynější situaci.Vaše reformy jsou ostudné,Už nevíte ,kde krást ,tak přichází na řadu důchodci a rodiny s dětmi.Proč si neurvete od úst vy sami?Protože jste zbabělí.Pryš stouto vládou!!

 13. Josef Sléha napsal:

  Iniciativa ProAlt disponuje nesmírně kvalitním myšlenkovým zázemím, např. v osobách profesorů Bělohradského a Kellera. Proto jsou její výstupy tak kvalitní a silné. I já bych však uvítal méně markantní propojení na jakoukoliv politickou stranu, tím spíš na takovou, která nese nemalý podíl na současném společenském marasmu a jejíž propojení s iniciativou ProAlt je nepochybně především konjunkturálního rázu.

 14. Petra Bostlová napsal:

  Lidi, nenechte se zmást. I když je vesměs pravda, co ve svém prohlášení píší, ProAlt je však stranickým béčkem ČSSD, respektive Mladých sociálních demokratů! Podpořit je znamená podpořit ve svém výsledku ČSSD, nikoli pozitivní změny ve společnosti! (Po kterých všichni voláme.)

  • Patrik Eichler napsal:

   Jestli je vesměs pravda, co se píše v základním prohlášení ProAlt, tak není to prohlášení důležitější než lidé v seznamu jeho signatářů?
   A pokud píšete, že jde o odnož (mladých) soc. dem. Mohu vás ujistit, že mezi členy ProAlt jsou lidé alespoň z pěti politických stran, a stejně tak řada lidí, kteří se stranami nechtějí mít nic společného. Nikdo z nich přitom nebude z ProAltu vylučován za to, kde jinde ještě je nebo není členem. A nikdo nemá automaticky převahu nad ostatními, pokud jde o rozhodování. Vždy se hledá nějaká shoda. Takže teze, že jde o b-tým mladých soc. dem. je po mém soudu výrazně mylná, to by tam maldí soc. dem. museli někde nějak výrazně převažovat…

 15. Ladislav Knap napsal:

  Naprosto souhlasím a je škoda, že nás, kteří už pochopili, je tak málo…

 16. Petr Koubek napsal:

  Rozdělují, co ani neumí popsat, čemu nemůžou jako zapřísáhlí individualisté rozumět, proto podepisuji. P. K.

 17. Jiří Kladenský napsal:

  Většina zdrojů,které náš národ vybudoval a sloužily mu k uspokojování všech jeho potřeb je rozkradena a nebo zničena.Velká loupež začala kuponovou privatizací a pokračuje ohromnou korupcí, neschopností vybírat pořádně daně,nezájmem odsoudit viníky zlodějen a peníze, které stát potřebuje se snaží získat současně prováděnou destrukcí posledních sociálních jistot občanů.

 18. Franta napsal:

  Sohlasím, připadá mi že vláda slouží sama sobě a bohatým podnikatelům.Proč neslouží obyčejným lidem,to je řečí při volbách a skutek utek.Myslí jen na svá koryta.Stát je zadlužený,ale díky komu,kdyby se chovali jako ke svému a né jako,že stát je dojná kráva a mi její přisluhovači, nemuselo tak dopadnout.

 19. Josef Řihák napsal:

  Jste nejspíš velmi zaneprázdněni no co naplat :-)

 20. Josef Řihák napsal:

  Ano, je nejvyšší čas zabránit diletentům ve vládě škodit lidem ! Souhlasím a podepisuji.

 21. Eva napsal:

  Vláda dělá z lidí ovce,odírá je i o poslední peníze,které mají,z exekutorů udělala podnikatele,kteří likvidují lidi finančně,i na životě,ožebračují rodiny s dětmi,a s úsměvem se na to dívá…za chvíli v tomto státě nebude čech ani moravák,protože pro ně bude lepší odejít kdekoliv to půjde ,jen aby odešli z údolí starchu a zmaru…souhlasím s tímto prohlášením.

 22. Dana napsal:

  Souhlasím s tímto prohlášením.

 23. Sova napsal:

  118 lidí vládne samo sobě, ale po nás chtějí peníze!?
  21 let zde chybí protikorupční a jiné zákony proti“ztrácení peněz“.
  Prvně je třeba zavésta uplatňovat tyto zákony v praxi,
  poté by mohli navrhnou řešení reforem!?
  Reforma, snad, není kořist? A peníze všech, by se mohly ztratit!?

 24. Alena Brožíková napsal:

  Souhlasím s tímto prohlášením. I když já sama bych volila slova ještě tvrdší.

 25. Alena Liškova napsal:

  souhlasím s tímto prohlášením

 26. karel napsal:

  Trochu jsem váhal jetli mám tuto iniciatývu podpořit. Ale rozhodl jsem se počkat. Slovy klasika je prej nejhorší ze všeho polopravda.I když jsou v článku argumenty které vývracejí některé prvky vládní propagandy , jako celek však článek působý zmateně.

 27. Jana napsal:

  Souhlasím s prohlášením

 28. Zuzana napsal:

  Souhlasím s prohlášením a podpořím to účastí na demonstracích.

 29. Zdena Vojtíšková napsal:

  Také souhlasím s vaším prohlášením a připojuji se k němu

 30. Bohuslav Stránský napsal:

  Připojuji se k základnímu prohlášení

  • Kamila napsal:

   pěkný souhrn toho, co si již dávno myslím, proto ihned podepisuji. Škoda jen, že tak málo lidí vidí, co se skutečně děje a hodlá s tím něco dělat.