Protest: Stop vládě – 19. 3.

73 komentářů

Přijďte pomoci zatknout vládu!

.

Praha Klárov

19. březen 2012 od 17 hodin

.

Organizuje

Iniciativa ProAlt, Ne základnám a Alternativa zdola

.

Informace budou postupně aktualizovány a doplňovány.

STOP VLÁDĚ

Hlasujte proti Nečasově vládě!

Vláda Petra Nečase je nejhorší českou vládou v naší polistopadové historii. Vládní politika ohrožuje elementární soudržnost a fungování celé společnosti. Vláda postupně útočí na státní zaměstnance, lékaře a zdravotníky, policisty a hasiče, nezaměstnané a zdravotně postižené, studenty i jejich učitele. Zvyšováním nepřímých daní přenáší veškerou tíhu problémů na občany a zcela pomíjí zapojení podnikatelské a především finanční sféry do jejich řešení.

Pomocí škrtů a asociální daňové politiky vláda provozuje výtah, který sváží více a více lidí společensky dolů – blíže chudobě a nejistotě při pohledu do budoucna. Pomocí tzv. reforem přitom provozuje výtah peněz s opačným směrem pohybu – velký kapitál privatizuje finance z veřejných účtů a bohatým lidem jsou snižovány daně. Veřejné se stává otrokem soukromého.

Za největší chyby Nečasovy vlády považujeme:

1. Politiku škrtů napříč celým veřejným sektorem a absenci skutečné hospodářské politiky. Škrty k žádným úsporám nevedou, naopak podlamují naši ekonomiku.

2. Postupnou demontáž systému veřejného zdravotnictví a zavádění systému nadstandardů a řízené péče. Výsledkem bude pouze zhoršení kvality zdravotní péče a nárůst nákladů na zdravotní péči, které ponesou pacienti.

3. Důchodovou reformu, na níž vydělají pouze banky. Bankám bude privatizována část prostředků ze sociálního pojištění. Ve veřejném důchodovém fondu budou tyto peníze chybět, což bude falešným důkazem o jeho údajné neefektivnosti a vytvoří se tak tlak na jeho další privatizaci.

4. Obrovskou systémovou korupci – součást stavu, v němž jsou veřejné prostředky kořistí soukromého kapitálu. To platí jak o tzv. reformách, tak o všudypřítomné korupci a propojení byznysu a politiky.

5. Katastrofální „sociální“ politiku ministra Drábka. Likvidaci aktivní politiky zaměstnanosti, kolaps na úřadech práce, lidi, kteří se dostávají do existenčních problémů, protože jejich platby byly zpožděny, nebo zrušeny. Šikanu nezaměstnaných nehospodárným systémem povinného hlášení na poštách (DONEZ).

6. Omezování práv zaměstnanců, drakonický přístup k nezaměstnaným a plánované omezení práva na stávku. Nečasova vláda nás chce vrátit v oblasti zaměstnanosti zpět do 19. století.

7. Chystanou reformu vysokého školství, která otevírá cestu k likvidaci akademických svobod i k privatizaci veřejných vysokých škol. Školné, které zavede ekonomický cenzus ve vzdělávání.
Vládní strany VV a ODS se z velké části zpronevěřily svým předvolebním programům. Navíc s vládní neoliberální politikou dnes nesouhlasí drtivá většina obyvatel ČR, proti jejichž zájmům je prováděna. Proto Nečasovu vládu považujeme za nelegitimní.

Vyslovujeme nedůvěru Nečasově vládě!

Protože společnost se škrtnout nedá!

ProAlt                 Ne základnám                  Alternativa zdola

Plakát ke stažení je k dispozici zde.

Samolepka ke stažení zde.

Protestsong o Dobešovi lze najít zde.

Tags: 

Readers Comments (73)
 1. Miroslav Kalousek nejsem min. financí napsal:

  Nevím jak vy,ale mě se zdá,že všichni mluvíme o tom jediném,ale každý jiným jazykem. Copak Češi nejsou schopni se na ničem dohodnout? Je potřeba si v první řadě uvědomit co vlastně,jako občané chceme a od toho by se měli odvíjet všechny požadavky.Nehledě na to,že pokud se všichni nesjednotíme,tak tyto akce jsou k ničemu z důvodu malé účasti.Proto vyzývám všechny předáky organizací,které usilují o změnu v České republice,aby vyhlásili zakládající sjezd těchto organizací,na kterém si vytyčíme směr, jakým se budeme ubírat v dalších krocích proti vedení státu.Potom to bude mít ten správný efekt.

 2. Hukan napsal:

  Gratuluji!
  Paroubek se Sobotkou budou stastni jak za ne odvadite spinavou praci :)
  Jen nechapu co vas vede k myslence ze naka jina vlada bude delat neco jinyho? Ze referendum dopadne jinak nez volby? Ze novy volby krome toho ze budou stat prachy ktery nemame a budou pul roku znechucovat lidi stvavejma kampanema neco zmeni?
  Vy si nepamatujete na 8 let vlady CSSD kdy jsme v obdobi prosperity zadluzili stat tak ze sme na nejlepsi ceste se z toho pos*at ? Na Sobotku a jeho odpousteni miliardovych dani kamaradum?
  „Spatna vlada“ je vzdy ta, ktera zrovna vladne. A to nezmeni ani desatery predcasny volby…

  • Jana napsal:

   Tukane, ale lidé to chtějí jinak, více čti a vzdělávej se a přemýšlej.
   Jinak ti tvůj názor neberu, je to tvůj úhel pohledu. Cesta vpřed není zabývat se pouze minulostí a házet flintu do žita,
   tahle republika je všech skupin občanů a jejich potomků
   nejenom „vyvolené hrstky“.

  • Marek napsal:

   Víte to záleží na tom, jak k světu přistupujete. Pokud máte pravdu Vy, tak vlastně žádné volby nejsou potřeba, protože proč volit, když je vše dopředu dané, ne?
   Já si to ovšem nemyslím. Myslím si, že jiná vláda nemusí chtít privatizovat VŠ , zdravotnictví, penze,nezaměstnané – tedy věci, které spadají do kategorie veřejného zájmu.
   Ale nemusíte mít opravdu o ProAlt obavy,za nikoho špinavou práci neděláme, moc dobře víme, že každá vláda a tedy i ta příští musí být pod veřejnou kontrolou občanů .
   Jsem dalek toho si idealizovat předchozí vlády, jen si ale porovnejte výši státního dluhu, který zůstal po jejich vládách s výší dluhu , který zůstal po Konsolidační agentuře ( hasila stopy po zlatých 90.privatizačních letech) a zjistíte, že značná část dluhu po Socdem je způsobena tím, že její vlády (na rozdíl od předchozích Klausových) tento dluh započetli do státního rozpočtu a přestaly jej skrývat mimo něj.
   tahle vláda, ale není špatná ..ona je prostě tragická, protože svým fungováním podlamuje víru v funkčnost zastupitelské demokracie, nebo´t se nechovají jako „zastupitelé“, leč spíše jako hejtmanská blahorodí z Gogolova Revizora.

 3. [...] pravděpodobně vyvolá hlasování o nedůvěře vládě a v pondělí proběhne protestní shromáždění, které pořádá iniciativa ProAlt spolu s iniciativami Ne základnám a Alternativa zdola od 17 [...]

 4. Matylda napsal:

  Několikrát jsem byla na akcích Pro Alt i odborů, ale pokud nedojde ke společné akci, tak těm šaškůn nahoře budeme jen pro smích. Chce to 100 tisíc lidí na Václavák a také v jiných městech a snad potom se něco pohne.Nic proti Holešovské výzvě, ale ten pan Popelka těmi svými bláboly nadělá víc škody než užitku. Jediné v čem má jasno je, že má toho plné zuby, ale takových jsou dnes tisíce, jen se dát dohromady.

  • Jana napsal:

   Pana Popelku neznám, beru, že skočil do pasti ČT, i když svým způsobem se Holešovská výzva zviditelnila pro velké množství občanů. Nevím jaká je spolupráce v hnutích a iniciativách, pouze to co najdu na internetu na různých stránkách.
   Je však třeba co nejvíce se sjednotit a
   my občané bychom měli podpořit každé hnutí a iniciativu, které jsou proti této vládě. Já předpokládám, že se hnutí a iniciativy v převážné míře sjednotí, protože mají cíl všichni stejný.
   V současné době je nutná podpora těchto hnutí a i osvěta, že existují a informační kampaň jejich akcích, aby se lidé více probudili, vzhledem k tomu, že
   většinou o těchto hnutích a iniciativách
   ani neví.

 5. radek napsal:

  Je dobře,že to v „podhradí“začíná vřít.Na druhé straně mi vadí to,co už tady bylo několikrát popsáno-nejednota.Byl jsem ve čtvrtek v Ostravě na demonstraci svolané HV..Na poprvé slušná účast.Náhodou jsem se dal do řeči s jedním starším pánem,a byl celkem zklamaný tím,že se ProAlt dá se říci od této akce distancoval.Když už,tak to měl ProAlt přejít bez JAKÉHOKOLIV komentáře,a ne téměř v předvečer akce HV zveřejňovat svá negativní stanoviska..Tak jsme všichni ti na těch náměstích těm šaškům nahoře opravdu jen k smíchu.Cíl máme všichni stejný,tak nechápu,proč se nedomluvit na jedné cestě.Teď má v pondělí akci ProAlt,pak má v plánu nějaké demonstrace zase HV.Nevím,ale opravdu si nemyslím,že lidé půjdou do ulic 3x-4x do měsíce v takovém počtu,aby si toho už ta novodobá šlechta všimnula.Myslím,že je to zbytečné plýtvání potenciálem.Zkuste se domluvit všichni.A teď myslím Vás,HV,odboráře,studenty..A lidi Vás podpořit určitě příjdou.Já teda určitě..

  • Marek napsal:

   Víte on se ProAlt nedistancoval. K akci jsme mlčeli. Na našem webu jsem jen zveřejnili stanovisko iniciativy NAL , která kriticky komentovala jejich vztah k HV a záhy poté článek z BL člena ProAltu Petra Kužvarta, který naopak horoval pro spolupráci. To jsem učinili proto, že jsem byli opakovaně dotazováni na náš názor na HV. Nabídli jsme tak dva úhly pohledu a zdrželi se komentáře.
   Za sebe mám tendenci varovat před očekáváními, že jedna velká akce smete vládu, pravděpodobně to bude chtít výrazně větší úsilí a pokud jej občané nebudou chtít vynaložit, tak to žádná iniciativa, výzva či odbory nezmění.
   Přes výše uvedené rozumím vašim pocitům. Tak jen dodám, že ProAlt si potřebu „spojení“ sil velmi dobře uvědomuje a dlouhodobě se o ni snaží, to že to navenek nemusí být až tak vidět je věc jiná ..a z pohledu společného cíle nedůležitá :-)

 6. Zdeněk napsal:

  Jak to tak sleduji tak chybí lidé,kteří něco takového umějí dát dohromady.Zatím je vše na dlouhé lokte.Jeden čehy druhý hot.Copak se už v tomto státě nenajde jediný poctivý človek,aby vše lidem vysvětlil a ti lidé šli za ním kdy on si vzpomene.Já se domnívám,že takové lidi máme jen je nájít a se bez problémů národ sjednotí.Tam se musí začít.Vykašlete se na minulost žijeme nyní a řešme to opravdu razantně.My dnes co něco pamatujeme nemůžeme za to,že jsme žili v bývalém režimu nebo jsme snad měli zradit rodnou zem a emigrovat.To nám snad nikdo nemůže vyčítat.Prosím je mně 72 let a v žádné straně jsem nebyl natož v rudé.

 7. Karel napsal:

  19.3. v 17 hodin zasedá vláda ve Strakovce?

 8. Blackie napsal:

  Je sice fajn, že se demonstruje, ale dokud to budou jenom takovéhle „mini“ akce, ti nahoře se nám jenom vysmějí a bude vymalováno. Chtělo by to akci obřích rozměrů, ale ne jenom Praha, ale všude, v každém okresním, krajském městě. A co hlavně, když už takovouhle akci, tak aby o ní vědělo co nejvíc lidí. Média nám těžko pomohou. Nejlépe nahackovat Novinky, kam se podívá dneska skoro každý a uvést tam článek o sezvání demonstrace nebo tak něco. Sezvání po facebooku je účinné, ale v případě, kdy o něm lidé vědí. Mě a dalším lidem co znám se stává, že se o demonstraci dozvíme až v televizi a v drtivé většině až když je po a jak rádi bychom se přidali. Není tedy divu, že je malá účast, když se to mnoho lidí ani nedozví. A na facebooku se té akce taky nedohledáte, pokud nemáte odkaz.

  • Marek napsal:

   Jasně. Máte pravdu, ale tato akce se dělá na poslední chvíli. Určitě je v plánu v velmi dohledné době velká akce, která bude mít i lepší propagaci. Víte ono těch aktivistů co na tom pracují ( po práci, po škole..) zase tak moc není a za každou akcí je spousta „černé“ práce, která není vidět. Takže pokud si vy informace umíte najít, předávejte je dále, můžete tím udělat hodně- přesně tím způsobem, který popisujete.

 9. Jura napsal:

  Myslím si, že tato „rozpolcenost“ hnutí, žádající odstoupení současného establišmentu, nijak nevadí. Naopak! V bývalém OF(*), totiž nakonec zvítězil jeden proud, který pak potlačil, ty ostatní. Tím byla demokraccie, zadušena, už v samém zárodku. To ce se dějě dnes, se mi líbí víc. Do budouccího parlamentu, pak mohou opravdu zasednout různé názorové proudy. Jen mě děsí, jak dlouho to už trvá ve Španělsku… Iceland je podle mě, na okraji zájmů, tak je tam nechali napospas té „jejich demokracii“, ale ČR, podle mě, nám Merkelová nenechá. Stejně, jako Sarkozy, nevrátí Španělsko španělům.

  • luboš napsal:

   díky za Vaši aktivitu, držím palce v pondělí bych rád přišel, ale ve čtvrtek jsem nastydnul, hlásím se k rozhořčeným,..
   je čas znovu vzbudit Blanické rytíře…

   ta paní.. co byla loni v pořadu….mluvila velmi dobře , našim názorům byla velmi blízko držíme jí palce, docela dobře si ji dovedu představit ve vládě..
   i když na rozdíl od současné praxe neni arogantní idiot takže má špatnou kvalifikaci.
   Ćímž netvrdím že není správná snaha vlády šetřit,ale stavět rozpadající se lochkovický mosty tunely blanky a nechat lidi chcípat hlady a umrzat v Praze a nechat je likvidovat exekutorsko soudní mafií,je tak sprostý že již nejde dál mlčet…třeba kdyby bylo méně milionových odměn pro kámoše, tak díky…držím palce

   • Marek napsal:

    Díky za podporu. Jen musím ( i pro Juru ) podotknout, že aktivisté ProAltu se na ministerské posty nechystají. Tedy s vyjimkou zítřejší akce :-)

 10. Tana napsal:

  Souhlasím s demonstrací a moc mě mrzí, že se budu moci připojit jen v duchu. Cestu do Prahy si opravdu z finančních důvodů dovolit nemůžu a nejsem sama. V mém okolí je lidí, kteří jsou nespokojeni s touto vládou poměrně dost, ale jsou na tom stejně jako já. Vláda nás svou asociální politikou dostala do úzkých. Lidem mnoho peněz po zaplacení všech účtů nezůstává, většina žije od výplaty do výplaty. Proto byla i účast na demonstracích mimo Prahu tak vysoká a překvapila. Neměl by Proalt i toto vzít v úvahu. Jinak Vám moc držím palce, fandím a zdravím.
  Paní Tereze Stöckelové přeji Hezký den.

  • Jura napsal:

   …úplný souhlas. Žasnul jsem, kolik přišlo lidí v Ostravě. A to jsem neviděl fotky z Brna. To Praha, tentokrát (15.3.2012) zůstala „pozadu“. V Praze byli lidi, jen po Opletalku.

 11. Walter Novak napsal:

  Krast a podvadet se stalo u mnoha mnoha lidi v teto zemi nejenom NORMALNI/Ve jmenu hesla /KDO NEKRADE,OKRADA RODINU/ ale bylo dokokonce povyseno na CNOST.
  To neplati..bohuzel jen pro/nerad bych je nazival politiky/protoze vetsi lumpove tady jeste nevladli, ale i pro mnoho nasich spoluobcanu.Kdo najde a vrati stracenou vec je pro mnoho lidi uuplnej idiot.Od toho se pak odviji dalsi veci,demoralizujici tento narod.Komousi nyni vesele pozoruji jak jejich synove a dcery ozebracuji tentno uz tak zbidaceny stat.Meli je zlikvidovat hned po „revoluci“.Mohlo byt dnes mnohem lepe.
  Lide se porad bojii..uz ani vlastne nevi ceho.Povaha?Tady bude mozna lepe tak za 100 let..a to si myslim ze neni prehnane.

 12. Bára Nováková napsal:

  Pro „alt“ :

  Nezlobte se na mne, ale nelíbí se mi tato nesmyslná rozpolcenost mezi některými spolky. V této době je přece mnohem důležitější LID SJEDNOTIT, než ho rozdělovat. Mě – jako obyčejnému člověku, jde právě teď pouze o jedno – o odstoupení vlády ! A je mi jedno, jestli půjdu demonstrovat s Holešovskou výzvou, Proaltem a nebo klidně s Dělnickou stranou,když to bude jejich požadavek.
  Proč se proboha nedomluvíte nějak všichni spolu….garantuji Vám, že by přišlo ne tísíce, ale miliony lidí !! Protože většina chce DEMISI !
  A tohle „skupinkování“ zase jenom lidi zbytečně rozděluje a znesvářuje.
  Zapomeňte proboha LIDÉ na chvíli na to naše „typické české“ označkovávání kohokoli a čehokoli. JSME JEN LIDÉ !!!
  Až odstoupí vláda, pak se přece může „sejít pár chytrých hlav“ (a že jich není málo) a řešit, co dál…
  To,že třeba měsíc budeme bez vlády neznamená,že tu naprosto všechno zkrachuje !
  Lidé….spojte se !

  • Marek napsal:

   Dobrý den paní Báro.

   Víte , ale ona „rozpolcenost“ mezi „různými spolky“ je trochu umělou záležitostí. Aktivisté ProAltu se prostě jen rozhodli nepřipojit k akcím Holešovské výzvy, protože styl a strategie zvolený představiteli Holešovské výzvy nás nepřesvědčil , že v sobě neponese jistá organizační rizika. Tento odhad byl bohužel správný, jak lze ilustrovat na dnešní roztržce mezi HV a Skutečnou demokracií p.Ponerta.
   Zároveń si , ale myslím, že toto není důležité. Souhlasím s Vámi , že jednota lidí protestujícíh proti vládě je důležitá v tom smyslu, že najde co nejsilnější vyjádření v účasti na protestech. Organizátoři až tak důležití nejsou, vždyť zajišťují vlastně jen jakýsi servis ( ozvučení, propagaci apod.) Je dobré si uvědomit také, jak ProAlt nyní vnímá svou roli. Jedná se o protestní iniciativu, která se snaží rozšiřovat témata veřejné diskuse a to jak formou diskusních akcí, happeningů , tak organizováním demonstrací. ProAlt se tedy snaží vytvářet prostor, který ovšem musí, budou-li si to přát, naplnit sami občané svou účastí. ProAlt nemá ambici být reprezentací občanů, protože si nemyslí, že by si něco takového mohl legitimně nárokovat. V tomto se liší např.od Holešovské výzvy, která přišla s originálním konceptem Národních rad.
   Ale tyto rozdíly nejsou až tak důležité. Důležitá je chuť a ochota lidí jít veřejně vyjádřit svůj názor a to opakovaně. Bohužel asi nemůžeme předpokládat, že bude stačit jedna akce k dosažení nějaké změny, je mnohem pravděpodobnější, že bude třeba akcí více. A není v tomto kontextu dobře , že více organizátorů bude realizovat více akcí? Obzvláště, když uspořádat takovou akci je nesmírně náročné?

  • Derynk napsal:

   Jasne ja jdu na jakoukoli a kaslu na oznaceni!!!

 13. Spravedlnost celému národu napsal:

  • Všichni občané státu musí mít stejná práva a povinnosti.
  • První povinností každého občana státu musí být [produktivní] duševní nebo tělesná práce. Činnost jednotlivce nesmí ohrožovat zájmy celku, nýbrž se musí dít v rámci celku a ku prospěchu všech.
  Proto požadujeme:
  • Zrušení bezpracných příjmů, získaných bez vynaložení úsilí, tj. odstranění úrokové poroby.
  • Požadujeme zestátnění všech (dosud) vzniklých trustů (podniků).
  • Požadujeme rozdělení zisků velkopodniků.
  • Požadujeme vytvoření velkorysého systému péče o staré občany.
  • Požadujeme vytvoření zdravého středního stavu a jeho podporu, okamžité zespolečenštění velkých obchodních domů a jejich pronajmutí za nízké ceny malým živnostníkům, co největší zohlednění všech malých živnostníků při dodávkách státu, zemím nebo obcím.
  • Požadujeme pozemkovou reformu, přizpůsobenou našim národním potřebám, vytvoření zákona o vyvlastnění půdy pro veřejně prospěšné účely bez náhrady. Požadujeme odstranění pozemkové daně a zabránění spekulacím s půdou.
  • Požadujeme nemilosrdný boj proti těm, kteří svou činností poškozují společné zájmy. Sprosté zločince, lichváře, šmelináře a jim podobné je třeba potrestat.
  • Aby bylo každému schopnému a pilnému občanu umožněno dosáhnout vyššího vzdělání a tím také vedoucího postavení, musí se stát postarat o důkladné budování naší lidově-vzdělávací soustavy. Učební osnovy všech vzdělávacích zařízení je třeba přizpůsobit potřebám praktického života. Pochopení státní myšlenky je třeba podporovat již od počátku školní výchovy (v občanské výchově). Požadujeme, aby bylo zvláště nadaným dětem chudých rodičů bez ohledu na jejich stav nebo postavení poskytnuto vzdělání na náklady státu.
  • Stát se musí postarat o povznesení zdraví lidu, a to ochranou matky a dítěte, zákazem práce mladistvých, zvyšováním tělesné zdatnosti na základě povinné tělesné a sportovní výchovy ze zákona, větší podporou všech spolků, které se zabývají fyzickou výchovou mládeže.
  • Požadujeme odstranění žoldnéřského vojska a vytvoření lidové armády.
  • Požadujeme uzákonění boje proti vědomým politickým lžím a jejich rozšiřování v tisku.
  Pro vytvoření českého tisku, požadujeme, aby:
  Noviny, které by se prohřešily proti obecnému zájmu, je třeba zakázat. Požadujeme zákonný boj proti takovému uměleckému nebo literárnímu směru, který působí na život našeho lidu rozkladným vlivem, a uzavření všech institucí, které se prohřešily proti výše uvedeným požadavkům.

  • Vladimír Andrle napsal:

   Pane Spravedlivý, nechci polemizovat o jednotlivých bodech Vámi uvedených požadavků. Z mého pohledu je jejich podstata správná, o formulaci by se dalo polemizovat. Je ale třeba si vyjasnit to nejpodstatnější, a to je otázka, zda většina (pokud možno výrazná) lidí této země chce žít ve společnosti „kapitalistické“, tedy starající se výhradně o sebe a svůj úspěch (finanční, politický, …), nebo ve společnosti „socialistické“, tedy upřednostňující prvky vzájemné solidarity mezi lidmi. Je to jako na silnici – můžeme jezdit vpravo nebo vlevo, ale všichni. Neexistuje možnost kličkovat v provozu, to následuje dříve či později karambol. To, co jsem napsal výše, nemá nic společného s politickými stranami – činovníci těch stávajících se stejně jen přiživují na většinové společnosti a hrají divadlo režírované z pozadí.

   • Standa napsal:

    To je podle mne omyl – „lze kličkovat v provozu“. V rámci kapitalistické společnosti totiž může existovat komunita se socialistickými vztahy vevnitř – tj. solidarita mezi jejími členy navzájem. Zatímco obrácený model nelze – tj. kapitalistická společnost v rámci socialistické.
    Zkrátka, pokud bude obecný režim takovým, že role státu bude umenčena, pak zde není z hlediska systému překážek k tomu, aby si skupina lidí vytvořila komunitu s více socialistickými pravidly.
    Dnešním problémem je však to, že ti lidé, kteří preferují socialismus ho nutí i těm, kteří ho nechtějí, což nutně vyvolává rozpor.

    • Vladimír Andrle napsal:

     Nevím,kolik je Vám let, ale představa „komunity se socialistickými vztahy vevnitř“ je srovnatelná s filmem V&W Hej rup! Nic takového samozřejmě možné není (když nebudu brát v potaz kobucy v Izraeli). Solidarita je totiž podmíněna potřebnými společnými zdroji, t.j. firmami produkujícími dostatek prostředků (chcete-li „zisk“), což je v přímém rozporu s ideály kapitalismu – příkladů máme kolem, sebe víc než dost; prakticky vše, co vydělává, produkuje zisk odtékající do ciziny. Zbývá už jen Budvar, Lesy ČR a Letiště Ruzyně. :-(

     • Standa napsal:

      Příkladem takové komunity v dnešní společnosti v České republice je rodina. Byť je vše „kapitalistické“, tak rodina je vnitřně „socialistické“ uskupení. Způsobem, jak vybudovat socialistické uskupení v dnešní společnosti je pojištění. Tj. nahodilou událostí může být v takovém případě ztráta zaměstnání či cokoliv jiného. (ostatně tuším, že moderní pojištění vznikalo také na základě solidarity mezi benátskými kupci, kteří se pojišťovali tak, že vybírali pravidelné poplatky a v případě, že se nějakému z nich potopila loď, pak mu byla tato škoda kompenzována, obdobný příklad byl i tuším s horníky, kteří se takto pojišťovali pro případ smrti a pozdější kompenzace jejich rodinám. Nicméně vše toto je dobrovolné, nikoliv povinné. Pokud účasten nebudu – neplatím pojistné, ale také nemohu očekávat příjem v podobě kompenzace.

      Dále se dá říci, že nic v dnešním systému nebrání tomu, aby se kdokoliv sdružil a svými sdruženými prostředky vybudoval cokoliv, co uzná za vhodné a co bude sloužit potřebám ostatních členů sdružení, kde vnitřně může fungovat solidarita v míře, kterou si účastníci sdružení zvolí. Sám jsem účastník několika takových sdružení, kde jistá míra solidarity funguje (mohla by i větší, ale tu si účastníci sdružení zkrátka nepřejí). Toto sdružení je třeba chápat v širším smyslu – tj. nikoliv jako občanské sdružení, ale i jako obchodní společnost či cokoliv jiného.
      Závěrem výše uvedeného je to, co zaznělo již výše – tj. pokud žijeme v málo solidárním systému, pak pokud určitá skupina chce být solidární více, může být. Opačně to již nefunguje a fungovat nemůže.

 14. Václav Vojtěch napsal:

  Hoši z vlády musí být opravdu spokojení, dle hesla rozděl a panuj se jim velmi dobře daří udržovat lidi rozzdrobené a rozeštvané vzájemně mezi sebou.

  • Jana napsal:

   Já to tak neberu, myslím, že napoprvé dobrý. Naopak jsem došla k názoru, že my občané bychom měli podporovat všechny tyto akce, ať jsou to zdravotně postižení a invalidé, důchodci, zdravotníci, studenti,sociální služby,
   odbory atd., protože je to pořád o stejném cíli, pouze pro jinou skupinu občanů, tak se podpořme navzájem přeci,
   v tom je síla! A cíl máme stejný – změnit tento systém „vládnutí“!

 15. Drahomír Stanke napsal:

  Ta rozhádanost mne ukrutně štve. Nemohu se zbavit dojmu, že v Praze už začal boj o budoucí koryta. Vstanou noví příživníci…..

 16. Václav Mráz napsal:

  Jak se začal rozrůstat státní dluh díky rozkrádání, korupcí, úplatkářství apod.
  Tak udělala vláda co, začala ubližovat občanům nesmyslnými zákony typu placení regulačních poplatků, zdražování potravin, plynu atd. V dnešní době se dělají samé škrty v rozpočtu aby se ušetřilo. A to je třeba např. propuštění až tísíců úředníků a učitelů. Ale proč? No to díky našem politikům. Díky tomu, že rozkradli co se dalo tak jím to občané oplácí stejnou mírou. Tím že okrádají stát o statisíce ale někdy také o miliony. Když vy můžete, tak proč my ne. Zamyslete se my jsme Vám nic neudělali, tak proč nám to děláte vy.

 17. Milan Bureš napsal:

  Všechny názory jsem si pečlivě přečetl. Nejvíce pravdě byl vysloven názor EVOU 14.3.2012 v 06:51, kde uvádí, že celá tato šaškárna s demokracií je řízena mocnými tak, aby u mnohých lidí vznikl dojem, že z totality jsme se dostali do demokracie. Je škoda, že se lidé nepoučili z prohlášení prvního presidenta p. Masaryka, že společnost po CK rakousku se bude postupně měnit, což jeho střízlivým odhadem viděl na tři generace. Asi mnoho lidí zapomělo, jek se zhoršila morálka po fašistech a vůbec nikdo si nepřipouští i morální devastaci, kterou zde zanechali další mocipáni po roku 1948. První změny byly možné v roce 1968 ale všichni víme jak nám byl tehrá zakroucen krk. Ale tady již v tomto roce byl asi vyslán impuls, že ti mocipáni s tím něco musí udělat, ale zejména tak aby oni profitovali. Proto dnes v řízení státu je tolik překabátěných, kteří jsou schopni všeho, jen aby oni byli v balíku a ten plebs a ten blebs ať drží hubu. Z toho tedy jasně plyne, že demokracie se v tomto státě dostaví, ale ne za nás ani našim dětím ale snad těch pro jejich děti.
  Jestli 15.3. nebo 19.3 je to ůplně jedno, kdyžti co to organizují nepotáhnou za stejný provaz a budou pouze šilhat po tom jak by se měli, kdyby se dostali nahoru. Nechci malovat čerta na zeď, ale všichni si připomeňme co slibovali vv a jak se tato strana zprofanovala. Doporučuji všem, aby se podívali retrospektivně až tam co v předchzím období tito lidé dělali a jaké funkce zastávali. Počítejme s tím, že to bude běh na dlouhou trať. Nezoufejme ale v našem přesvědčení vytrvejme a nenechme se zlákat zlatým pozlátkem.

  • Jiri napsal:

   Melo by se zacit tahnout …. jenze dle toho co ctu pomoci vygoolovanejch informaci to vypada blede a hraje to do karet jednotnemu zboznovani kapitalu ala post komunismus …. Takze zadna demokracie … jen lez a tahani o koryta …. Mam tuseni ze ta prava vlna prijde z USA …. asi nenastal jeste cas …

 18. Marek napsal:

  Vážení přátelé.

  Diskuse na téma tzv.“rozhádanosti“ iniciativ mi přijde jako poněkud zavádějící, nebo´t implikuje dojem, že pouze jakási ( dle mne imaginární) „rozhádanost“ iniciativ brání tomu, aby tato vláda skončila. Troufnu si tvrdit, že takto tomu není:-) Pokud 15.3. přijde na Václavské náměstí 100-150 000 lidí a vláda skončí , tak další akce plánované ProAltem nebudou třeba. Jako člen ProAltu budu upřímně rád, pokud 15.3. bude akce směrem k vládě výše popsaným způsobem úspěšná. Považuji záeoveń za zcela legitimní, že ne všechny iniciativy kritické vůči vládě se ve všem shodnou a musí ve všem spolupracovat, protože se prostě mohou lišit ve stylu i strategiích. Chápu že naštvaným občanům se to nemusí líbit a chtěli by jakousi jednotnou frontu vyjadřující jejich naštvání. K tomu mám jednou radu. Zapojte se do některé z iniciativ.Budete tak mít možnost věci osobně ovlivnit.

  • Milan napsal:

   Zabedněnci.

   Zruším trvalý příkaz

   • Marek napsal:

    Toto je samozřejmě Vaše plné právo. Přiznám se, že ale vaší reakci nerozumím. Pokud se vás dotkla obecná výzva k zapojení do nějaké iniciativy ( nic jiného mne nenapadá) , tak nebyla myšlena jako konkrétní odmítnutí vašeho názoru, ale jako apel na osobní aktivitu, která je tím nejcennějším a nejdůležitějším, co dnešní protestní hnutí potřebuje. Byť tedy samozřejmě sebekriticky přiznávám, že nemohu vědět, zda-li někteří diskutující již někde aktivní nejsou. Jinak v obecné rovině vnímám diskuse jakoho způsob vzájemného obohacení o třebas i rozdílné názory, nikoliv jako konflikt.

  • Eva napsal:

   Jasně se ukazuje že listopad 89 organizoval někdo ze zahraničí a dlouho do předu.
   A měl také dost peněz.
   Eva

   • claudio vito buttazzo napsal:

    byla to dohoda mezi stredni funkcionary Ksc (ty co mely penize a potrebovali zmenu rezmu, aby je investovali) a zapadnimi velmoci. a to vsechno na ukor poctivych komunistu (dnesni Kscm) a poctivych odpurcu (osmsedesatnici), kteri neprali si zniceni socialismu, ale jeho demokratizaci. Misti, aby se poctivy lide z jedne a druhe trany dal dohromady, postali se proti sobe a tym umoznovali vytezstvi tech nepoctivych obou stran a uspech jejch manipulaci s limi. Do 22 lisopadu se kricelo „Dubcek na hrad“, ale druhy den se to zmenilo na 2Havel na hrad“.V roce 1989 ja jem tu byl jako italsky levicovy novinar a dobre vim jak to vsechno prebehlo. V sidlu obcanscheho fora se objevila spousta zapadnich spionu akreditovanich jako „novinaru“.

  • Jiri napsal:

   Prestante se konecne hadat!!! Je suma fuk jestli Holesovska vyzva nebo ProAlt … zacnete konat !!! A tahat za jeden provaz … tedy pokud je to tak jak pisete …. Ostatne to ukazi nejblizzsi hodiny ….

   • Irena napsal:

    A proto v 16:57 sedíte na netu, místo abyste byl na náměstí ??? Vyzýváte ostatní ke konání a sám sedíte u PC ???!!!! Bohužel pro český národ typické.:-((

 19. IPl napsal:

  Místo dohadování kdo byl první je lepší mobilizovat síly na vystoupení odborů a všech iniciativ tak, aby Václavské náměstí bylo plné od Muzea až k Můstku i s přilehlými ulicemi, aby ani rušící auta s tlampači neprojela. Dokud toho nedosáhneme vláda i televize si z nás bude stále dělat srandu. V JEDNOTĚ JE SÍLA.

  • Jiri napsal:

   Bohuzel … odbory jsou zdemontovany a na postech nejvyssich dobre placeni lide … co by z toho mely???? Blizsi kosile jak kabat ….

  • Irena napsal:

   To jde jen těžko, když většina národa umí jen nadávat v diskuzních fórech nebo vést silácké řeči v hospodě.Asi čekají na další úsporná opatření a zvedání daní. Já dnes i s rodinou na náměstí byla.Bylo nás ale málo.:-(((

   Těm, kterých se to týká :
   Takže jsou nejspíš skoro všichni spokojeni, ne, tak si nestěžujte, když pak neumíte zvednout zadek a ukázat vládě, co si o ní myslíte a zač je toho loket!!!

 20. Rozhodně půjdu demonstrovat 19., a ne 15., a to nejen proto, že pondělí se do mého osobního časového rozvrhu náhodou hodí líp než čtvrtek:
  http://www.antikapitalista.cz/Proc_Nova_antikapitalisticka_levice_nepodporuje_demonstraci_Holesovske_vyzvy

  • Luděk Švehla napsal:

   Tady se v plné nahotě ukazuje, jak je český národ nejednotný a hloupý. Co na tom přeci, kdo demonstraci svolává? Jedni tam nepůjdou, protože tam budou komunisti, druzí, že svolavatel chce vládu odborníků, třetí, že tam budou „socky“, pátí… a vládní garnitura si bude spokojeně krást dál a drancovat stát!!! Promiňte, ale tohle mě dokáže rozpálit do běla! Tady si každý hraje na machra, že přeci jen on má pravdu a klepe se vládnutí , že se mi z toho chce zvracet. Vážený pane Macháčku, u mě jste další z vyčůránků, co se asi klepe na vládní post než aby pomohl republice jako celku. Je mi z vás špatně!

   • Štěpánka napsal:

    Kdyby byl český národ jednotný byla tahle vláda v hajzlu už loni, jenže 17.listopadu bylo na Václaváku pouhých tisíc lidí.

    • Jana Šašková napsal:

     tohle všechno vím, ale není mi jasné proč do toho nejdou hnutí a iniciativy stylem „víc hlav více ví“ a to co píšete níže o p.Popelkovi apod. tak rovněž chápu, nejsem naiva, ale vidím hlavně tu roztříštěnost iniciativ, což je oslabující
     prvek. Přijde mi to že každá iniciativa si
     „honí své triko“ a to je špatně, není to v zájmu celku občanů. Myslím si, že kdyby do toho šli společně, tak by se ti správní organizátoři a poctivci měli vykrystalizovat v jeden zastřešující tým.
     Tato situace není o „zviditelnění se“, ale
     o změně současného zlodějského systému v
     relativně spravedlnější pro většinu poctivých občanů a o kompromisech. Pokud to tak zůstane roztříštěné je to všechno OPĚT ŠPATNĚ!

   • Drahomír Stanke napsal:

    Přesně tak. Já prostě zírám. Asi je těm v Praze stále ještě moc dobře, když mají myšlenky na politikaření. Ještě ničeho nedosáhli a už si rozdělují kšefty. Jak typické pro Pepíky.

  • Jana napsal:

   Do dnešního dne jsem o NAL nic nevěděla,
   respektuji tento stav v souvislosti s 15.3., díky za další zdroj informací.

  • Irena napsal:

   Je úplně jedno, kdo svolává demonstraci, důležitý je výsledek a pokud toto národ nepochopí a nesjednotí se, nedosáhne ničeho a o to vládě jde !!!! Lidi, proberte se !!!!

  • Standa napsal:

   Pokud byste raději pracovali nebo se učili, pak by nebylo jistě demonstrací třeba. Z Vašeho hlediska i z odkazů, které sem dávat je patrné, že je pro Vás jednodušší vzít někomu to, co si prací vybudoval, než si to také prací vybudovat. A jako jeden z argumentů poslouží vždy spolehlivě to, že ten, kdo něco má, to určitě nemá z poctivých zdrojů.

 21. Jana napsal:

  Budou-li si všichni ve všech různých protestních hnutích hrát na vlastním písečku a nesjednotí-li se, pak jsou protesty vládnoucím darebákům jen pro smích. Protože oni vládnou dle hesla ROZDĚL PANUJ.VŠICHNI,kteří nesouhlasí s tím,kam nás smečka darmožroutů přivedla,by se však měli řídit heslem V JEDNOTĚ JE SÍLA. Jen tak se vyhneme dehonestujícím posměškům vládnoucí smečky. PROTO bychom měli přijít jak 15.tak 19.3.

  • Jiri napsal:

   … jde o to jestli to tak je ….

   • Irena napsal:

    Neberte si to osobně, ale jako Vy přemýšlí většina lidí a dokud se jejich myšlení nezmění, není bohužel ani šance na změnu.
    Jana má pravdu. Představitelé různých iniciativ by se měli sejít a svolat jednu demonstraci. Dokud každá iniciativa bude svolávat demonstrace na jiné datum, nikdy se nedostaví dostatečný počet nespokojených lidí a kýžený výsledek a navíc to lidi po nějaké době odradí a přestanou se demonstrací účastnit. Proč taky, když to k ničemu nevede… Proč si myslíte, že se vláda snaží štvát lidi proti sobě? Protože jedině tak se udrží ještě 2 roky.

 22. Barica napsal:

  Protest je 15.3 2012 v 17:00 na Václavském náměsti. Také nechápu proč se snaží lidi přetáhnout na svou akci kterou chystají na 19.3 a která stejně nic nezmění.

  • Barica napsal:

   Neschvalujte

  • Štěpánka napsal:

   Protože iniciativa pro alt působí již dlouho, národní rada jen chvíli, já se osobně spíš zůčastním až devatenáctého, nějak se mi pan Popelka jeho Národní rada nelíbí, mám pocit, že se chce pouze ujmout moci – něco jako Babiš, a možná nové veverky.

   • Luděk Švehla napsal:

    Typická česká nabubřelost. My jsme tu dýl (ProAlt), tak bude všechno podle nás. Mě zase přijde, že má spíš ProAlt občas patolízalské sklony k Swarzenbergovi potažmo celé té bandě zločinců, viz http://www.proalt.cz/?p=2818

    • Štěpánka napsal:

     Já se osobně o „politickou“ situaci v naší zemi zajímám už delší domu. Tedy o iniciativy a další seskupení (např. odbory), které „bojují“
     s touhle vládou, s vládou, která musí skončit, která tu totiž nemůže v zájmu celého národa – obyčejných lidí, zůstat až do řádných voleb. Národní rada se mi moc nelíbí, hlavně nechci, aby se ujali vlády této země. Zřejmě se zúčastním i demonstrace 15.3., ale nesouhlasím s nimi.
     A když tolik napadáte mojí osobu, kolikrát jste byli demonstrovat loni ?

     P.S. Dívali jste se jejich webové stránky ?

   • Jan Sladký napsal:

    Stačí si na netu zjistit pár informací o lidech, kteří stojí za Holešovickou výzvou a teď nově za tzv Národní radou, nedivím se, že s nimi nechce mít ProAlt nic společného.

 23. Jana Šašková napsal:

  Dobrý den, mám prosím na Vás jednu otázku,
  zda jste v kontaktu s organizátory Holešovská výzva a proč své akce nespojíte
  15.3., 19.3.?
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  • Rab napsal:

   Přesně stejný dotaz mám i já. Občanských iniciativ je tu jak naseto a domluvit se neumějí. Je to ke škodě věci i občanům !

   • Barica napsal:

    15.3 v 17:00 na Václavském náměstí. Máte pravdu, také to nechápu a to jsem dříve Proalt podporoval a jezdil na každou jejich akci.

 24. Zdeněk Plevka napsal:

  Dobrý den, prosím o laskavou odpověď kdy bude v Praze ta manifestace proti současné vládě. Viděl jsem pozvánky na 15. a výše uvádíte 19.března, 2012. Tyto rozdíly by mohly oslabit organizovanou manifestaci. Děkuji za odpověď.

  • Barica napsal:

   Protest je 15.3 2012 v 17:00 na Václavském náměstí. Nechápu, proč pořádají svou vlastní akci.

   • Luděk Švehla napsal:

    To je klasický systém, jak oslabit akci 15.3. Buď to ProAltu nedochází, nebo, a to spíš, je to podlý záměr!

    • Drahomír Stanke napsal:

     Mají strach, že při případném dělení koryt by už na ně nezbylo. Jinak si to neumím vysvětlit.

   • Irena napsal:

    Napadá mne jen, že za tím může být naše pravicová vláda, která se snaží, aby nepřišla o svá koryta.