Běh za národní očistu aneb Bátorův pražský masakr motorovou pilou

7 komentářů

Dne 28. července od 11 hodin se v Praze před bránou Pražského hradu uskuteční happening proti jmenování Bátory šéfem personálního odboru MŠMT.

Happening má ukázat, jak zapadá do politiky ministra Dobeše a stávající vlády angažmá Ladislava Bátory na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Při jmenování Bátory do funkce poradce ministra školství v dubnu tohoto roku se řešila jeho kontroverzní minulost, kandidatura za Národní stranu a přímé zastání prezidenta Klause. Prakticky se netematizovala otázka, co přesně tento člověk bude ve funkci dělat a jaký je jeho program. Ladislav Bátora nemá žádné zásadní zkušenosti, na základě kterých by měl dělat poradce nebo dokonce vrchního personalistu na ministerstvu školství. Jediné, co má, je poměrně jasný názorový profil. Tím, že Dobeš Bátorovi na ministerstvu dal prostor v působení, dal také najevo, že s jeho názory nemá problem. Nakonec panu Dobešovi možná míra kontroverze osoby Ladislava Bátory vyhovuje, odvádí totiž pozornost od něj samotného. On nese za školskou politiku nese skutečnou odpovědnost.

Akce začne v 11 hodin před Pražským hradem, odkud se svižným tempem přesuneme do Karmelitské ulice k sídlu MŠMT.

Tags:  ,

Readers Comments (7)
 1. BERAN napsal:

  ProAlt? To je ta skupina, která vědomě porušovala zákon způsobem demonstrování u Senátu? A ta chce někoho mistrovat, aby v zemi byl pořádek?

 2. Petr napsal:

  Je to demonstrace proti symbolu stvořenému také těmi, kdo demonstraci organizují. Mají na to samozřejmě své právo, ale zároveň diskreditují sebe samé i ty, kteří je podporují (tedy mimo jiné i ProAlt).

 3. Marek napsal:

  Chabý a trapný pokus neomarxistických zbloudilců o zviditelnění. Spíš budete, chlapci, jen pro smích;-) Když o tom nic nevíte,tak radši držte ústa. Kéž bychom měli víc takových Bátorů po ministerstvech!

 4. Petr napsal:

  Hlavně že těmto lidem nevadí, že EU řídí celá generace levicových teroristů, extrémistů apod.
  Když byli v ČR extrémisté (Zelení) vládní stranou, nikomu z ProAlt to evidentně nevadilo. A český vlastenec jim vadí…
  Tomu se říká dvojí metr.

 5. pepa napsal:

  Ctyri vysoke skoly vam nestaci? Lol, jste chudaci… X_X

 6. Vlastenec napsal:

  Nesmyslný pochod.Kluci co blbnete.Bátora přece není extremista.Slovo extremista už bylo dávno zdiskreditováno tím že za extremistu byl označen Václav Klaus hlava státu,Petr Mach,Bobošíková i poradci.

  V tom případě už za extremistu může být označen každý.Pro mě třeba extremista je ten kdo schvaluje homosexualita a potraty.

 7. jarka napsal:

  To co se stalo v Oslu a na ostrově Utoya až nápadně souvisí s tím co den před tím řekl v rozhlase Praha 2 pan Zaorálek. Totiž, že Skandinávie má nejlepší sociální program a tudíž se potýká s nejmenšími následky hospodářské krize. A obyvatelé Evropské unie bránící se restrikcím národních vlád se začínají bránit s poukazem právě na sociální systémy Skandinávie.Útoky v Norsku přišly tak nějak v pravou chvíli, aby pomohly Evropské obyvatelstvo správně zastrašit a zároveň zdůvodnit potřebu národních vlád bránit se proti radikalismu vlastních obyvatel se zdůvodněním nebezpečí světového terorismu. Tomu se říká zabít mouchu jednou ranou.